Неможливо навчати сучасних дітей так, як навчали нас

26 січ. 2018

Неможливо навчати сучасних дітей так, як навчали  нас

Традиційно , з метою обговорення найголовніших змін у галузі початкової освіти, актуальних питань розвитку і реформування освітнього середовища , підготовки вчителів початкових класів до роботи за новим Державним стандартом, програмами  та навчальними планами з ініціативи  районного методичного кабінету 26 січня  відбувся     зональний науково - методичний семінар: «Дидактико-методичний супровід компетентнісно орієнтованого навчання в початковій школі».

Початковій школі належить особливе місце у структурі загальної середньої освіти, оскільки цей період є початком навчальної діяльності.

Навчальний процес  у початковій школі є основою забезпечення базису загальноосвітньої  підготовки учнів. Початкова школа протягом чотирьох років ,  в умовах  цілеспрямованого навчання і виховання ,забезпечує подальше становлення особистості дитини,її соціальний  та емоційно – вольовий  розвиток. Ефективність роботи вчителя неможлива без належного рівня професійної компетентності. Саме від учителя початкових класів його досвіду залежать успіхи школяра.

Компетентнісний підхід в освіті - це відповідь на вимоги часу. Сучасному суспільству необхідні учні та випускники школи, готові швидко змінюватися  й пристосовуватися до нових умов життя,перувати і управляти інформацією,активно діяти ,приймати рішення,навчатись впродовж життя . Актуальним завданням сучасної школи є реалізація компететнісно  орієнтованого  навчання.

Найбільший інтерес і увагу учасників семінару викликав виступ завідувача  відділу початкової освіти    Інституту педагогіки НАПН  Онопрієнко О.В.

Актуальними й цікавими для практиків виявились розкриті науковцями Пономарьовою  К. І., Листопад Н. П., питання новітніх підходів до створення нормативного і навчально-методичного забезпечення початкової школи, сучасних тенденцій ефективної організації освітнього процесу.

Досвід набутий методистами і педагогами під час науково- методичного семінару ,буде впроваджуватися і поширюватися у закладах загальної середньої освіти.