«Технологія веб-квесту та блог – квесту під час викладання предметів природничих дисциплін»

17 груд. 2018
16 листопада 2018 року у Великокручанській зш І-ІІІ ступенів пройшли педагогічні гостини вчителів природничих дисциплін

Східна мудрість стверджує: «Коли дме вітер змін, став не стіни, а вітрила.». Сучасне життя змінюється дуже швидко.  Напевно, одна з професій, фахівці якої мають змінюватись одночасно з нею, це професія вчителя.Модель сучасного вчителя передбачає готовність до застосування нових освітянських ідей, здатність постійно навчатися, бути у постійному творчому пошуку. Широке й ефективне впровадження інноваційних технологій в навчально-виховний процес сприяє підвищенню його якості, зацікавленості учнів і вчителів, є важливою стадією процесу реформування традиційної системи освіти в контексті глобалізації. Однією з методик, яка вчить знаходити необхідну інформацію, піддавати її аналізу, систематизувати і вирішувати поставлені задачі є методика web-квестів  та блог - квестів.

Теоретична частина засідання була  зорієнтована на розкриття таких питань:

-       Історія виникнення та класифікація  веб-квестів. ( Тронь В.В, вчитель  Березоворудської зш І-ІІІ ст.)

-       Структура веб-квестів та методичні вимоги до їх  створення. ( Крапивна А.В, вчитель  Вікторійської зш І-ІІІ ступенів)

Під час практичної частини семінару учасники ознайомилися з   веб-квестами, які використовує  у своїй роботі вчитель  географії  Вишневецької зш І-ІІІ ст.  Денисенко Б.В.     Учасники педагогічних гостин   отримали практичні знання та навички щодо застосування сучасної освітньої технології веб-квест на уроках та  сервісів  веб 2.0., які можна використовувати для їх  створення.

Захід сприяв розширенню методичних можливостей учителів    підвищенню педагогічної майстерності, урізноманітненню форм проведення уроків з метою стимулювання навчальної діяльності учнів. Учителі отримали рекомендації щодо ефективного застосування веб-квесту  та блог – квесту на уроках та корисні посилання для роботи з інформаційно-комунікаційними технологіями.