Досвід роботи навчальних закладів

Відповідно до Концепції національно-патріотичного виховання дітей та молоді серед виховних напрямів найбільш актуальним сьогодні виступає патріотичне виховання, що закладає фундамент для формування свідомості як сучасної молоді, так і прийдешніх поколінь українців, що вбачатимуть у державі запоруку особистісного розвитку і сповідуватимуть ідеї гуманізму, демократії, свободи, толерантності, виваженості та відповідальності за своє життя та долю рідної держави.

Враховуючи нові суспільно-політичні реалії в державі, саме школа повинна стати осередком становлення громадянина-патріота України, виховувати у молодого покоління високу патріотичну свідомість, почуття вірності, любові до Батьківщини, турботи про благо свого народу, готовності до виконання громадянського і конституційного обов’язку із захисту національних інтересів, цілісності, незалежності держави.

Провідне місце у формуванні національно-патріотичних почуттів у школярів посідає вивчення української мови. Адже патріотизм починається саме зі ставлення до рідної мови. Підростаюче покоління має усвідомити, що без оволодіння державною мовою неможливо стати повноцінним громадянином своєї держави, патріотом України та й просто інтелігентною людиною, кваліфікованим спеціалістом будь-якої галузі господарства.

Тож основна мета, яку повинен поставити перед собою учитель-словесник, це формування національно-свідомої, духовно багатої мовної особистості, а головне завдання – формування духовного світу учнів, цілісних світоглядних уявлень.

24 березня 2017 року на базі Вікторійської зш  I-III ступенів відбувся семінар-практикум учителів української мови та літератури, відповідальних за виховну роботу „Національно-патріотичне виховання на уроках української мови та літератури і в позакласній роботі“ Учасникам семінару   була проведена екскурсія в Кімнату Слави, де екскурсоводи розповіли про патріота-вікторійця Олега Бабака,. Гості переглянули виставку виробів декоративно-прикладного мистецтва, відвідали урок української літератури у 8 класі на тему „Ніч перед боєм“ О. Довженка – твір про героїзм, самовідданість, патріотичні почуття українців, проявлені під час воєнного лихоліття. Образи діда Платона і діда Савки“, стали учасниками літературно-музичної композиції „З Україною в серці“. Також, цікава зустріч відбулася з місцевим поетом-вікторійцем Сергієм Буркуном. Він розповів про патріотичні мотиви у своїй творчості та прочитав власні вірші на дану тематику. При підведенні підсумків учасники семінару  розробили  методичні рекомендації та модель національно-патріотичного виховання у школі.

Отже, учитель-словесник повинен зробити усе для того, щоб рідна мова та література відкрилися перед учнями новими гранями як могутнє джерело української духовності, своєрідний генетичний код, пам’ять народу, що нерозривно пов’язана з національними і культурними традиціями. А учні повинні усвідомити, що це своєрідний художній літопис українців, який несе в собі вічні цінності. Вони загальнолюдські й водночас у кожного народу свої. Це сприятиме національній самоідентифікації учнів, усвідомленню ними національних цінностей та необхідності їх збереження в умовах глобалізації світу.